Polecane
Kategoria: Polska
PiS traci najwięcej na aferze hazardowej

W wyniku afery hazardowej najwięcej stracił PiS, jak podaje OPOP 53 procentowe poparcie ma Platforma Obywatelska; a 20 procentowe PiS W wyniku afery hazardowej, kilku ministrów straciło swoje stanowiska ale jak się okazuje respondenci premiują nawet lekko Donalda Tuska i rząd. Także w niewielkim stopniu stracił prezydent Kaczyński.

Również w sondażu politycznym WP, dokonanym tuż po aferze widać, że PiS stracił 7 punktów procentowych (obecnie ma 19proc) podczas gdy PO utrzymała 39 procentowe poparcie.Najwięcej zyskały SLD i PSL.

Jak komentuje Joanna Lichocka dla WP: "Trudno oprzeć się wrażeniu, że respondenci pytani o swe sympatie polityczne i ocenę prac najważniejszych organów państwa, nie mieli jeszcze wyrobionego zdania na temat tego, co właśnie dzieje się w Polsce i przyjęli postawę wyczekującą. Tym można tłumaczyć, że notowania rządu, premiera i Platformy Obywatelskiej albo nie zmieniły się wcale, albo zmieniły się na plus.

Niepokoić polityków PiS może jednak coś innego – przy aferze, która w znacznym stopniu nadszarpnęła wizerunek rządzących, to partia opozycyjna słabnie."

dodany przez: Piotrek31 (2.50)Ocena artykułu: 3.75 
Liczba ocen: 2
Odsłon: 3014
więcej w kategorii: Polska  |  Ogłoszenia Lublin

Tagi opisujace artykuł:


Komentarze (1)
Pokaż profil piotrus2240
To ciekawe... partia rządząca pomimo "niemałego" przecież potknięcia zyskuje wśród wyborców...
dodany przez: piotrus2240 (2.93)   kiedy: 2009-11-01 20:59:16


Zaloguj się aby dodać komentarz. Zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta.